• მეხანძრე-მაშველებმა ბათუმის 28-ე საბავშო ბაღში იმიტირებული საჩვენებელი სწავლება ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის და სსიპ - სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სერვისების სააგენტოს თანამშრომლებმა, ქალაქ ბათუმში, 28-ე საბავშვო ბაღში იმიტირებული საჩვენებელი სწავლება ჩაატარეს.
ღონისძიება ითვალისწინებდა საგანგებო სიტუაციების დროს ქცევის წესებისა და საგანგებო სიტუაციების მართვის ორგანიზების სწავლებას. იმიტირებული ხანძრის ქრობის პროცესში, ბაღის პერსონალისა და აღსაზრდელების ევაკუაცია განხორციელდა. მეხანძრე-მაშველებმა შენობიდან, ბაღის თანამშრომლებთან ერთად, 120 ბავშვის ევაკუაცია მოახდინეს და ურბანული ხანძრის დროს მოქმედების ყველა აუცილებელი კომპონენტის დემონსტრირება განახორციელეს.
სწავლების მიზანი იყო საბავშვო ბაღის პერსონალისა და ბავშვებისთვის საგანგებო სიტუაციის დროს შენობიდან ევაკუაციისას აუცილებელი პრაქტიკული ჩვევების გამომუშავება, გამოწვევების გამოვლენა, გაანალიზება და მათი აღმოფხვრის შესახებ რეკომენდაციების შემუშავება.
წვრთნების პროცესში, სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის თანამშრომლებთან ერთად ჩართული იყვნენ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტისა და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის თანამშრომლები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურში სახანძრო და სამოქალაქო უსაფრთხოების მიმართულებით დანერგილია სერვისები, რომლითაც სხვადასხვა ორგანიზაცია სსიპ სახელმწიფო რეზერვებისა და სამოქალაქო უსაფრთხოების სააგენტოს მეშვეობით სარგებლობს.

• Firefighters conducted a simulated demonstration exercise at the 28th Kindergart...
Employees of Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs and the Agency of State Reserves and Services of Civil Security conducted a simulated exercise in the 28th kindergarten in Batumi.
The event included teaching the rules of behavior during emergency situations and the organization of emergency management. In the process of extinguishing the simulated fire, the kindergarten staff and children were evacuated. Firefighters, together with kindergarten employees, evacuated 120 children from the building and demonstrated all necessary components of action during fire.
Purpose of the training was to develop necessary practical skills for kindergarten staff and children during evacuation from the building in case of emergency situation, identify challenges, analyze them and develop recommendations for their elimination.
In the process of training, together with the employees of the fire-rescue forces department, the employees of the Patrol Police Department and the emergency medical assistance center were involved.